ניוזלטר יולי-אוגוסט 2023

ניוזלטר יולי-אוגוסט 2023

כבר יש לכם נכדים?

בתכתובת הקודמת שיתפתי אתכם שהשנה הפכתי לסבתא.

עם כל יום שעובר, אני חושבת יותר ויותר לעומק איך אוכל "לרפד" את עתידה של הנכדה שלי, ושל הנכדים העתידים לבוא. משהו בהצטרפות של עוד בן או בת אדם קטנים למשפחה, מעורר בנו את תחושת השבטיות ודוחק בנו לתכנן הלאה ולחשוב איך נמשיך להיות בריאים ומאושרים, איך נכבוש עוד פסגה על אף התבגרות הגוף, איך נסייע לילדים שלנו להעניק לילדיהם את העתיד הטוב ביותר, בדיוק כפי ששאפנו אנחנו להעניק לילדנו.

העתיד שלנו הוא העתיד שלהם

זה הזמן לשאול את עצמכם: איזה סכום אני רוצה לשמור בצד כדי לפנק את הנכדים שלי בכל חודש? בכל חג?

אולי אני מתכנן/ת חופשה מיוחדת איתם? יתכן שמה שחשוב לי זה נזילות כלכלית למקרה חירום? או שכמו הסבתא המתוכננת-היטב שאני, ארצה להפריש לנכדה שלי בכל חודש סכום מסויים לקרן שתשרת אותה בעתיד?

זרעו את הזרעים עבורם >>

מתי הזמן הנכון לצאת לפנסיה

יש מי שזוכים למתנה הזו, התרחבות המשפחה, בגיל מוקדם ומחליטים להתמסר, יש מי שמושכים עוד זמן בעבודה ונהנים דווקא מהתקופה שבה צריך לקחת ולהחזיר מבית הספר ולספק לנכדים שלנו את החוויה של "לאכול צהריים אצל סבא וסבתא". גם לאלו וגם לאלו, כדאי להיות מודעים למיצוי זכויותיהם לקראת, במהלך ואחרי הפרישה.

הבחירה שלכם משמעותית!

איך בוחרים באיזה גיל לפרוש >>

 

מורה? איש צבא? פורש מחברה ממשלתית?

יכול להיות שהחלטתם לפרוש מוקדם יותר.

לצד הזמן שמתפנה לבלות בחיק המשפחה ולעשות את הדברים שאתם הכי אוהבים, מגיעה גם אחריות גדולה. אני מניחה שאתם יוצאים לפנסיה בגיל שבו הסביבה עדיין לא מדברת על הנושאים האלו ולכן, על אחריותכם לוודא שאתם מקבלים את כל הכסף המגיע לכם.

לצפייה בסרטון (2:00 דקות) >>

במיוחד לקוראי הניוזלטר

כשגאיה, הנכדה הראשונה שלי נולדה, כולנו היינו עסוקים במתנה שקיבלנו.

אותי העסיק עוד נושא: הביטוחים שלה. על אילו ביטוחים אני מדברת כשאני מתייחסת לילדה בת יומה?

הראשון הוא ביטוח בריאות: כשתינוק נולד, במרבית המקרים (טפו טפו!) הוא בריא, מה שמזכה אותו בהצהרת בריאות נקיה. הפרמיה לתינוק היא נמוכה ולכן אני ממליצה לכסות את עצמנו, על כל מקרה שלא יהיה, בפני רכישת תרופות יקרות, השתלות, ניתוחים וכיו"ב.

השני הוא ביטוח מחלות קשות: אם חלילה תתגלה מחלה מתוך ה-32 המופיעות ברשימה, נקבל את הסכום הנקוב בביטוח. אנחנו מדברים על סכומים של 50,000 ₪ ואפילו יותר. עבורנו, עלות הביטוח לתינוק היא שקלים בודדים. למה זה חשוב? כי אם ילד חולה, המצב מחייב את אחד ההורים להיות איתו 24/7 ובמצב הזה ההורה לא עובד, כלומר, אין משכורת! מדובר בסכום שיסייע כלכלית במקרה הצורך וגם יכסה כל הוצאה אחרת שנלווית לאירוע מורכב שכזה.

השלישי הוא ביטוח סיעודי בקופת החולים: עבור ילדים הוא ללא עלות אבל כן דורש רישום. אתם רואים סיבה למה לא לעשות את זה? אני לא!

 

לסיכום, אני ממליצה מכל הלב לבטח את הנכס החדש במשפחה כבר בימיו/ה הראשונים. כסבתא, אני יודעת שהילדים שלי עסוקים בענייני היומיום, במיוחד בזמן שאחרי הלידה ולכן מרגישה שעליי מוטלת האחריות להאיר את עיניהם בנושא חשוב זה

סבא, סבתא, מרגישים צורך להתייעץ? ממש כאן למטה תוכלו ליצור איתי קשר בלחיצה.

 

בתמונה: הגאווה שלי, נכדתי המתוקה גאיה.

אפשר לשלוח וואסטאפ

אם אתם כבר יודעים שאתם רוצים להתייעץ, לדבר, להכיר אותי

או לקבוע פגישה ביומן

אם כבר דיברנו בעבר וכל מה שנותר לעשות זה לשבץ בלו"ז

דילוג לתוכן