ניוזלטר יוני יולי

ניוזלטר יוני-יולי 2023

החופש הגדול מתחיל עוד רגע

אותי זה מיד זורק למחשבות על הנכדים. השנה הפכתי לסבתא מאושרת לגאיה. אחת התכונות החזקות שלי היא לחשוב קדימה, על העתיד, והשאלה כיצד אבלה עם נכדיי את החיים מהרגע שבו אחליט לצאת לגמלאות, מעסיקה אותי באופן כמעט יומיומי. האם אוכל להעניק להם מה שיבקשו ובכלל זה גם סבתא שקטה ורגועה, כזו שדאגה לעצמה מראש לחיים שקטים בגיל השלישי?

הילדים שלכם, במודעות?

לפעמים נדמה לנו שהשכלה פנסיונית היא חשובה לגילאים "שלנו". זה לא נכון, לא נכון בכלל. גם הילדים שלנו צריכים להתחיל לחשוב בגיל צעיר על העתיד שלהם, כדי לא להפסיד כסף בדיוק בזמן שבו החיים שלהם מתחילים להתייצב.

הילדים שלכם בשנות ה-30 לחייהם?

הנה פוסט ששווה קריאה >>

אם הפוסט הקודם דיבר אליכם...

כדאי שאת הקישור הבא תעבירו לילדים – יש המון שהם לא יודעים על הפנסיה שלהם. למעשה, רוב-רובם של הנשים והגברים מתחת לגיל 50 לא יודעים חצי ממה שכדאי וחשוב שידעו עד לשלב זה בחייהם.

בין השירותים שאני מציעה, גם הרצאות העוסקות בפנסיה ובפרישה. הנה דוגמה אחת מני רבות להרצאה שהעברתי.

ראו כאן >>

 

מעדיפים לצפות במקום לקרוא?

 

ליווי, מעקב ובקרה הם שלושה אלמנטים קריטיים בכל הנוגע לניהול הפנסיה שלכם, ולתהליך הפרישה בפרט.

צילמתי עבורכם סרטון קצר שמסביר את חמשת השלבים העיקריים בניהול הפרישה לגמלאות. כדאי להיחשף, להכיר ולקחת אחריות במידת האפשר.

לצפייה בסרטון (2:05 דקות) >>

במיוחד לקוראי הניוזלטר

אם כבר בילדים שלנו עסקינן, את הטיפ הזה אני רוצה להקדיש להם.

בגילאים צעירים יותר (ואולי זה עניין של רוח התקופה) אנחנו נוטים להחליף עבודות, לחפש, לשנות, להפוך משכירים לעצמאיים ולהפך.

הילדים שלכם, הם שמים לב שהם משמרים את הכיסויים הביטוחיים עם כל מעבר או שינוי שכזה? קצבת שארים, ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, נכות וכמובן – פנסיה. אירועי החיים השונים יכולים להסיט את תשומת ליבם של הילדים (ושלנו) מדברים חשובים מאוד, אחד מהם הוא עצירת ההפרשה לפנסיה ממעסיק אחד ומעבר לאחר. ברגע של חוסר תשומת לב, התשלומים עלולים להיפסק ואיתם הכיסויים. אם חלילה קורה משהו שמחייב את הפעלתם בזמן ההתארגנות-מחדש, הבן או הבת עלולים להיכנס לברוך רציני.

עוד נקודות ששווה לשים אליהן לב:

  • לצורך חידוש כיסויים ביטוחיים נדרשת הצהרת בריאות.
  • אם משמרים את הכיסויים הביטוחיים אין בה צורך, אבל במקרה של בחינה-מחדש, המבוטח נדרש להצהרת בריאות שאולי תהיה פחות "נקייה" מבעבר.
  • שימור הכיסויים הביטוחיים נעשה מול הקופה או מול סוכן ביטוח, אותם מעדכנים במצב החדש של המבוטח או המבוטחת ומולם מבצעים את המשך הכיסויים. מדובר בשיחת טלפון אחת פשוטה שכדאי מאוד לבצע.

עד כאן בנושא, מקווה שעזרתי גם לכם וגם לדור הבא 🙂

אפשר לשלוח וואסטאפ

אם אתם כבר יודעים שאתם רוצים להתייעץ, לדבר, להכיר אותי

או לקבוע פגישה ביומן

אם כבר דיברנו בעבר וכל מה שנותר לעשות זה לשבץ בלו"ז

דילוג לתוכן