ניוזלטר נובמבר-דצמבר 2023

כל אחד צריך משענת.

חבר או חברה קרובים, אח או אחות שהם אנשי הסוד שלנו, מישהו שאנחנו יודעים שתמיד יציע לנו כתף. יותר מחודשיים עברו והכאב חוזר בגלים. מחשבות על העבר, מחשבות על העתיד ובאמצע, אנחנו נמצאים וצריכים לתפקד ולחזור לשגרה.

אם יש משהו שעושה לי טוב עכשיו (מלבד הילדים והנכדים), הם הקשרים החברתיים שלי. לדאוג לחברות שלי, לשאול מה שלומן, לפגוש אותן, לצחוק, לקטר ולהיות עם יד על הדופק.

אני בטוחה שגם אתם דואגים לחברים שלכם.

האם אתם מוודאים שידאגו לעצמם?

 

זוכרים את השלב הזה שבו כולנו מתחילים את "החיים האמיתיים", מוצאים עבודה קבועה, מתחתנים? תארו לעצמכם שהחבר/ה הכי טוב/ה מגלה מי החתן או הכלה מתחת לחופה.

אותו הדבר עם נתוני הפרישה שלהם, שלכם! אל תתנו לעצמכם להגיע לרגע הפרישה בלי היכרות מעמיקה עם מה שמצפה לכם. ממש כמו אחרי החופה, גם עם הפנסיה יש לכם לא מעט זמן לבלות.

גם לכם מרגיש שאם תעשו משהו ביחד, הוא מיידית יהפוך ממשימה לאירוע? מצויין, יש לי "אירוע" בשבילכם.

אם אתם מבינים שעליכם לדעת יותר, אבל מעדיפים להפוך את זה לאירוע חברתי, כדאי שתחשבו על הזמנה של הרצאה שלי לקבוצה פרטית משלכם. תוכלו להתחיל בקפה ועוגה ולסיים בשיחה על כל מה שלמדתם בשעה וחצי של הרצאה קולחת, מעניינת ועתירת מידע קריטי.

פעם אמרו לנו שאין סודות בחברה – היום אנחנו יודעים שהסודות השווים ביותר, עוברים דווקא בתוך החברה הקרובה אלינו 😉

הפעם, אשתף אתכם בסוד כמוס: המדריך שכתבתי לפורש החכם.

בחרתי בקפידה את הנושאים החשובים ביותר, והורדתי את עיקרי הדברים לכתב במדריך קוהרנטי, ברור וקל לקריאה. תוכלו למצוא אותו בלחיצה על הקישור ואם נחה עליכם רוח החברות באמת – תעבירו את המייל הזה לקרובים שלכם, כך שיוכלו גם הם ללמוד כמה דברים שיסייעו להם.

בריאותנו ובריאות היקרים לנו חשובה לנו יותר מכל. לכן, הפעם אני מקדישה את הטיפ החודשי לנושא הצהרת הבריאות בעת שינוי מקום עבודה.

כשאנחנו פותחים קרן פנסיה חדשה או ביטוח מנהלים, לרוב אנחנו נדרשים לתת הצהרת בריאות. במעבר בין עבודות, חשוב לתת את הדעת על אלמנט שנקרא ריסק זמני. משמעו שימור ביטוחי נכות, אובדן כושר עבודה ושארים, גם בזמני הביניים שבהם אין לכם מעסיק. כולנו מעדיפים לחשוב טוב, אבל הכי טוב שתדעו שאתם מכוסים גם לזמנים של בין לבין. אם לא תשימו לב לנושא הזה, עלול להיווצר מצב שבו תגיעו למקום עבודה חדש עם הכורח לטפל בנושא הזה מההתחלה ותאלצו למלא הצהרת בריאות מעודכנת.

אם אינכם במצב בריאותי אופטימלי, כפי שייתכן שהייתם שנים קודם לכן, כשנפתחה קרן הפנסיה/ביטוח המנהלים לראשונה, הצהרת בריאות מחודשת עלולה לפגוע בתנאים שלכם.

אז מה עושים?

כשמסיימים את ההתקשרות עם מקום עבודה, מרימים טלפון לקרן הפנסיה/חברת הביטוח ומוודאים שאתם מכוסים בריסק זמני. כך, שכשתגיעו למקום עבודה חדש לא תצטרכו למלא הצהרת בריאות חדשה.

מאחלת לכם ולסובבים אתכם בריאות טובה ומבקשת מכם – אנא העבירו את הדיוור הזה לחבריכם, כדי שידעו על מה לתת את תשומת הלב.

דילוג לתוכן