פרישה מדומה – לקבל פנסיה ולהמשיך לעבוד

פרישה מדומה המוכרת גם כפנסיה מדומה הינו מצב בו אתם ממשיכים לעבוד ובמקביל מקבלים פנסיה. השאלה המתבקשת היא למה אני צריך לקבל פנסיה בזמן שאני ממשיך לעבוד? והתשובה היא כי זה כדאי לכם כלכלית ומי לא רוצה שיהיה לו יותר כסף?

כל אדם שהגיע לגיל פרישה (ואפילו לפני כן כבר החל מגיל 60) יכול לקבל פנסיה וזה בלי קשר האם עובד או לא. בגיל פרישה גם ניתן לעשות קיבוע זכויות ולקבל הטבות מס לפורש וקיימת אפשרות לקבל את הפנסיה ללא תשלום מס או עם מס מופחת.

 

להלן תקציר מתוך הסרטון המצורף בנושא פרישה מדומה: יותר ויותר אנשים מחליטים היום לעבוד גם אחרי גיל הפרישה ואני רוצה לשוחח איתכם על הנושא הזה מבחינת המיסוי ומה כדאי לכם. מה צריך לדעת מי שרוצה להמשיך לעבוד גם אחרי גיל הפרישה? הדבר הכי חשוב שצריך לדעת זה שניתן לקבל פנסיה במקביל לעבודה – פרישה מדומה או פנסיה מדומה. רוב האנשים, או ככה חונכנו, זה כשאתה יוצא לפנסיה – אתה יוצא לפנסיה, וכל עוד אתה לא יוצא לפנסיה – אז לא מגיעה לך פנסיה. ובאמת לפני מספר שנים הכללים השתנו וניתן לקבל פנסיה במקביל לעבודה וזו תגלית מאוד גדולה שרוב האנשים שאני נפגשת איתם לא מכירים את הדבר הזה.

האם יש הבדל אם אדם ממשיך לעבוד במשרה מלאה או במשרה חלקית? כן. כשאני מכינה תיק של פרישה אני בעצם נותנת לבן אדם כמה אופציות: מה קורה כשהוא פורש סופית? מה קורה אם הוא ממשיך לעבוד באופן מלא? מה קורה אם הוא עובד במשרה חלקית? למה בעצם האופציות האלה באות? אנחנו רוצים לעשות אופטימיזציה של הכספים שלו. יש פנסיה גם מחברות הפנסיה וביטוחי המנהלים ויש פנסיה מקצבת אזרח ותיק מהביטוח הלאומי ואנחנו שואפים שהוא יקבל את מקסימום הכסף ויש לא מעט מקרים, שפתאום מתברר שבחצי משרה או במשרה מלאה בעצם יוצא את אותו הנטו, שזה מאוד מעניין… אז יש מקרים כאלה ולכן צריך להציף אותם ולתת את האופציות לבן אדם שיחליט. וכמו שאנחנו מכירים את מס הכנסה, הוא בטח מחכה רק לאנשים כאלה שממשיכים לעבוד אחרי גיל הפרישה.

אז בנושא של מס הכנסה יש דווקא בשורות טובות כי אנשים שמקבלים פנסיה יש להם הטבות עם מס הכנסה זה נקרא קיבוע זכויות ובהרבה מהמקרים אנחנו מצליחים לפטור את הפנסיה הזאת ממס הכנסה – חלקה או כולה תלוי במקרה, לדוגמה הגיע אלי פורש שבעצם המשיך לעבוד והוא הגיע אליי בגיל 70 הוא דווקא בגיל 67 כן פנה לקרן הפנסיה שלו וביקש לקבל פנסיה אבל בגלל שהוא המשיך לעבוד אז הוא היה הולך כל פעם למס הכנסה עושה תיאום מס והיו מורידים לך 31% מהפנסיה אחרי שהוא הגיע אליי עשיתי לו קיבוע זכויות ופטרתי לו את הפנסיה הזאת ממס הכנסה והוא גם קיבל קרוב ל-30 אלף שקל בחזרה ממס הכנסה.

רוצים לברר עוד על פרישה מדומה? דברו איתי ואשמח לעזור

אשמח שתצרי איתי קשר

דילוג לתוכן