שהדברים מתפרקים, אל תתפשרו על בסיס פיננסי יציב

כמה זמן אפשר להחזיק בתוך תחושה אפוקליפטית?

 

בני אדם יכולים להסתגל (כמעט) להכל, אבל מה קורה כשבנוסף לאפוקליפסה שכבר "התרגלנו" אליה, נוספות עוד ועוד?
כאילו שגלי החרדה הקיומית השוטפים אותנו מתחילת המלחמה לא מספיקים, עכשיו מצטרפת גם עליית המחירים האחרונה במוצרי הבסיס שהתרחשה לפני החג, עליית מחירי הדלק ובכלל, באופן לא מבוקר, השירותים והמוצרים שאנחנו מתבססים עליהם ביומיום, הופכים יקרים יותר ויותר.
 
אני אולי לא יכולה להוריד את מחירי הלחם והחלב, אבל אני בהחלט יכולה להמליץ לכם להתכונן לעלייה הבאה, באמצעות צעדים מחושבים וראייה לטווח ארוך.

ביי ביי ביטוח לאומי

בעקבות הראיון עם צביקה כהן, מ"מ מנכ"ל הביטוח הלאומי, גילינו לאחרונה שעתידו של אחד הגופים הכי יציבים במדינה – לפחות למראית עין – אינו ברור. ייתכן שבשנים הקרובות נאלץ כולנו להתמודד עם שינויים משמעותיים בקצבאות והטבות, כשמראש הטיפול בנושאים הללו הוא קשה ומסובך.

 
איך נכנסים לכוננות ספיגה? מתכננים קדימה, מתחילים לחסוך ועוד שלל טיפים שריכזתי לכם במאמר הבא. לא להיכנס לפאניקה! בשביל ייעוץ מעמיק יותר, אני כאן.

ריסק זמני

שמעתם פעם את המינוח הזה?

 
אם ההכנסה שלכם קטנה מכל סיבה שהיא, באופן אוטומטי תקטינו את ההוצאות, כולל הפרשה לקרנות. כשמדובר בפנסיה, זו עלולה להיות טעות פתאלית!
כשמקטינים את ההפרשה החודשית, סכומי הכיסויים הביטוחיים לנכות ולשארים קטנים בהתאמה. כשתרצו להגדיל את סכום ההפרשה שוב, תצטרכו למלא הצהרת בריאות חדשה. אבל מה קורה כשהפרטים בה משתנים בזמן שבין לבין? במקרה הזה, וליתר ביטחון, עדיף לעצור את ההפרשה לגמרי ולחדש אותה כשאתם מסוגלים לעמוד בסכום המקורי.
 

עשיתם טעות.

לא דאגתם לקיבוע זכויות (אם אתם עוקבים אחריי זמן מה, אתם כבר מכירים את המושג הזה).
האם מאוחר מדי, או במילים פשוטות: האם אכלתם אותה? התשובה היא… לא. בכל אופן, לא "לא" מוחלט.
אם תפסתם את זה בזמן, בהנחיית יועץ מקצועי תוכלו לקבל בחזרה את המס הלא מוצדק ששילמתם למדינה, 6 שנים אחורה. הנה עוד כמה מילים בנושא >>
• עוד טיפ טיפה •
הטיפ החודשי לקוראי הניוזלטר
אנחנו חושבים הרבה על הכסף שלנו – זו עובדה.
האם כשאתם שוקעים במחשבה הזו, לטוב ולרע, הראש שלכם נודד לשאלה "מי יקבל את הכסף אחרי לכתי?"
 
לאחרונה, לצערנו הרב עד מאוד, נוצרה סיטואציה שיש אליה פחות מודעות: שני בני הזוג הולכים לעולמם באותו הזמן. השבת השחורה לימדה אותנו שהטרגדיה הבלתי-נתפסת הזו עלולה לדפוק בדלת, ולא רק השבת השחורה: אסון הרכבל באיטליה, תאונות הדרכים שהפכו למכת מדינה ועוד רשימה ארוכה של אפשרויות מזעזעות לא פחות.
הנושא הזה, עצוב ככל שיהיה, צריך להיכנס לסל השיקולים שלכם כשאתם בונים תיק פנסיוני. מתוך ראייה פרקטית – ובנוסף לרכישת ביטוחים רלוונטיים – עליכם לעדכן מוטבים בכל הקופות שלכם, ולהתכונן למצב שבו הבעל או האישה שמכירים אתכם הכי טוב, לא יוכלו להחליט בעצמם לאן הכסף הזה הולך. במצב שבו, חס וחלילה, שני בני הזוג נפטרים באותו הזמן, היקרים לכם לא יצטרכו לדאוג להיבט הכלכלי, בנוסף על ההיבט הרגשי.
 
מאחלת לכם לשים את הדאגה לדבר הזה מאחור – אני כאן לעזרה מקצועית.
 
דילוג לתוכן