פרישה לגמלאות: הגיע הזמן לחיות את החיים!

פרישה לגמלאות היא אבן דרך משמעותית בחייו של כל אדם. היא מסמלת את סיום פרק העבודה והתחלה של תקופה חדשה, מלאה בהזדמנויות חדשות.

אבל איך עושים את זה נכון? איך מבטיחים שתהיה לכם הכנסה מספקת לאורך כל שנות הפרישה? איך מתמודדים עם השינויים הרבים שצפויים לכם?

כאן אני נכנסת לתמונה. אני, איריס פדר, יועצת פרישה לגמלאות בעלת ניסיון רב, אעזור לכם לתכנן את הפרישה שלכם בצורה נכונה ומקצועית.

פרישה לגמלאות או יציאה לגמלאות מתארת מצב שבו אדם מתחיל תקופה בה נכנס לחשבונו סכום כסף  חודשי הנקרא גמלה. סוגי גמלאות נפוצות בישראל הן גמלת נכות, גמלת זקנה וגמלה בגין עבודה. 

גמלת נכות משולמת על ידי הביטוח הלאומי ו/או ע"י חברת הביטוח/קרן הפנסיה כתשלום חודשי.

גמלת זיקנה או קצבת זיקנה משולמת למבוטחי הביטוח הלאומי בישראל העומדים בתנאי הזכאות.

גמלה בגין עבודה מוכרת גם כפנסיה, משולמת ע"י המעביד או המדינה מכספי החיסכון לפנסיה שנצברו במהלך שנות עבודתו של העובד בהגיעו לגיל הפרישה המקובל. לדוגמה, בצה"ל ובשרותי הביטחון גיל הפרישה שונה משוק העבודה, ופורשי צה"ל לגמלאות זכאים לקבל פנסיה החל מגיל 40 (משתנה בהתאם לתפקיד, דרגה ואישורי אגף כח אדם בצה"ל), לעומת שוק העבודה שבו גיל הפרישה הינו 62-65 לנשים ו 67 לגברים.

בשל איכות החיים ותוחלת החיים העולה בהתמדה בעולם המערבי, רבים בוחרים להמשיך לעבוד גם לאחר היציאה לגמלאות תופעה זו מוכרת גם כ"גמלה מדומה" או "פנסיה מדומה". ישנם היבטי מיסוי וחיסכון שרבים אינם מודעים אליהם, כפי שכתבתי בפוסט הזה.

כיועצת פרישה לגמלאות אסביר על תהליך הפרישה לגמלאות ועל הדרכים לפרוש נכון לגמלאות תוך תשומת לב להבט המיסים וקיבוע הזכויות המגיעות לכם כחוק.

אני ממליצה לפנות ליועץ פרישה לגמלאות מקצועי ואובייקטיבי שיבחן את תיק הפרישה שלכם. באופן אישי, שיטת העבודה שלי כוללת בדיקת רקע מקיפה של הפקדות לפנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות, ביטוחי בריאות, ביטוח סיעודי, ביטוח מנהלים או בעצם איסוף כל המידע על כל הכסף שחסכתם ומגיע לכם ביציאה לגמלאות.

לאחר מכן, אנחנו יושבים יחד ומנסים להבין מה גובה הגמלה שתבחרו, האם כקצבה חודשית האם כסכום חד פעמי? אני מציעה אופציות שונות בהתאמה אישית לכל גמלאי ומסבירה את הבט המיסוי בהתאמה לכל דרך אפשרית.

לאחר שסיכמנו וקיבלנו החלטות לגבי תוכנית הפרישה לגמלאות האישית שלכם, אני מתרגמת את התוכנית לביצוע בפועל הכולל את מילוי הטפסים בהליך קיבוע הזכויות שלכם ומבצעת בקרה שיש התאמה בין הרצונות שלכם, התכנון והביצוע על מנת לוודא ששום דבר לא "נפל בין הכיסאות" כמו במקרים רבים בעבודה מול מוסדות ממשלתיים בישראל.

בתהליך הייעוץ אעזור לכם:

  • להבין את זכויותיכם: אבחן את תיק הפרישה שלכם, אאסוף את כל המידע הרלוונטי ואעזור לכם להבין מה מגיע לכם.
  • לבחור את מסלול הפרישה המתאים לכם: אציג לכם את האפשרויות השונות, אסביר את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן ואעזור לכם לבחור את המסלול שמתאים ביותר לצרכים ולרצונות שלכם.
  • לתכנן את התקציב שלכם: אעזור לכם להעריך את ההכנסות וההוצאות הצפויות לכם לאחר הפרישה ואבנה עבורכם תוכנית תקציבית שתאפשר לכם לחיות בנוחות וברווחה.
  • להתמודד עם השינויים הרגשיים: פרישה יכולה להיות תקופה מאתגרת מבחינה רגשית. אעזור לכם להתמודד עם רגשות של חרדה, פחד או בדידות ואעניק לכם כלים להתמודדות יעילה.

אני מאמינה שפרישה יכולה להיות תקופה נהדרת בחייו של אדם. זוהי הזדמנות ליהנות מהזמן הפנוי, להגשים חלומות ולבלות זמן איכות עם המשפחה והחברים.

עם התמיכה וההכוונה שלי, תוכלו לפרוש בראש שקט וליהנות מכל מה שהחיים האלה מציעים לכם!

בנוסף, אני מציעה לכם מגוון שירותים נוספים:

  • הרצאות וסדנאות בנושא פרישה: אני מעבירה הרצאות וסדנאות לקהל הרחב ולקבוצות סגורות, בהן אני נותנת מידע חשוב על תהליך הפרישה ועל הדרכים להבטיח פרישה נכונה ומקצועית.
  • ליווי אישי לאורך תהליך הפרישה: אני מציעה ליווי אישי לאורך כל תהליך הפרישה, החל מאיסוף המידע ועד קבלת ההחלטות הסופיות.
  • ייעוץ פנסיוני: אני מסייעת ללקוחותיי לבחור את תוכניות הפנסיה המתאימות ביותר לצרכים ולרצונות שלהם, תוך התחשבות בגיל, במצב הבריאותי ובמצבם הכלכלי.

אני כאן בשבילכם לכל שאלה או בקשה.

לפרטים נוספים והזמנת פגישת ייעוץ, צרו קשר עוד היום!

דילוג לתוכן