ניוזלטר פברואר-מרץ 2024

• ניוזלטר למנויים •

פברואר-מרץ 2024

ארבעה וחצי חודשים אל תוך הלחימה, אני רואה סביבי שאנשים מתחילים להתעורר שוב אל המציאות: מילוי החובות שלהם וניצול את הזכויות שלהם. בזמני חירום, נראה לנו מובן מאליו למדר את מה שאנחנו חייבים לעשות – בגלל עומס נפשי, בגלל חוסר פניות לעסוק בדברים שדורשים זמן והשקעה, אבל מה לגבי הזכויות שלנו? אני שמה לב שגם מהן אנחנו נוטים לשכוח בעת הזו.

את הניוזלטר הזה החלטתי להקדיש לנושא קריטי: קיבוע זכויות.

מדובר בתיקון במס הכנסה שמרגע שתמה "תקופת חסד" מסויימת, ההתייחסות אליו יכולה להסב לכם שקט רב, או לגזור עליכם התחייבות לסעיפים שאין לכם כל רצון בהם. את הניוזלטר הזה עליכם לקרוא בעיון ולהעביר הלאה – כי אין תיקון לתיקון!

קיבוע זכויות הוא מושג שמתאר תהליך, המורכב מתיקון מסויים במס הכנסה (המאפשר את ההטבות לפורשים) ומטופס שאותו ממלאים, על מנת לקבל את מקסימום הכסף שמגיע לכם בעקבות אותו קיבוע זכויות מדובר.

הכירו את טופס 161 ד', כרטיס הכניסה שלכם לפרישה עתירת הטבות מס.

למי שעומד בפניו, נושא הפרישה עלול להיראות כמו צומת שאינה משולטת (לחלקכם – אני יודעת – אפילו כמו מחלף בארץ זרה, על 140, בחושך). אכן מדובר ברגע חשוב, שמרכז אל תוכו החלטות רבות, חשובות ויותר מכל: אישיות. ברגע הזה, עלייך כפורש או פורשת לגייס את מירב הסבלנות, לא לדחות לרגע האחרון ואם יש צורך, לא להסס לפנות לאיש (או אשת;) מקצוע.

• עוד טיפ טיפה •

הטיפ החודשי לקוראי הניוזלטר

לרוב אני לא מיליטנטית, אבל הפעם רוח הטיפ – כרוח התקופה.

 

העצה הכי חשובה שלי בנושא קיבוע זכויות הוא לא לעשות את זה לבד.

אני סמוכה ובטוחה שכולכם חכמים ונבונים, אבל במקרה הזה, אין קשר. ללא ליווי של איש או אשת מקצוע, כזה שאתם סומכים עליו ויודעים בוודאות שהוא מקצוען אמיתי, אתם עלולים ליפול לטעויות מיותרות שכאמור, ילוו אתכם שנים רבות.

לצערי, נתקלתי בהרבה מקרים של קיבוע זכויות שנעשה ללא ליווי מקצועי ויצר תחושה עמוקה של חרטה וחשוב מזה: הרבה כסף שניתן "במתנה" למס הכנסה. אתם רגילים ללכת לפקיד נחמד מאוד, שמגיש לכם עזרה? שוב, הפעם אין לזה כל קשר. בשל רגישות התהליך, על פקידי מס הכנסה נאסר להגיש עזרה עם טופס קיבוע הזכויות (161 ד'). למה? כי הם לא רואים את מלוא התמונה הפנסיונית שלכם, אלא רק את הטפסים שאתם נושאים באותו הרגע.

 

מעדיפים לבד? דעו שזה מסוג החסכונות שיעלו לכם ביוקר. 

 

בדיוור הזה אספתי עבורכם הרבה מידע חשוב. קראו בעיון ופנו לאיש מקצוע. זו לא חייבת להיות אני, אבל בהחלט אשמח לראות אתכם מרוויחים יפה בזכות שיתוף פעולה מנצח בין יועצת פנסיונית מנוסה – לפורש/ת חכם/ה.

אפשר לקבוע איתי פגישה בקליק – זה קל ופשוט!

דילוג לתוכן