החופשה החלומית שלכם

החופש שאתם צריכים לדאוג לו באמת נמצא הרחק בעתיד

גם אני מוצאת את עצמי מתכננת עכשיו מקסימום חודש קדימה – וגם זה בעירבון מוגבל. כנ"ל לגבי החופשות שלי.
 
אבל אם אני מסתכלת על חופש כמושג ולא כפעולה ספציפית, היום אני יודעת שזה משהו שעליי להבטיח מבעוד מועד – וכשאני אומרת "מבעוד מועד", אני מתכוונת לשנים רבות לפני שאני מתכוונת לצאת לחופש האולטימטיבי, הלא הוא הפרישה לגמלאות.
 
בניוזלטר הזה אני רוצה להביא אתכם לאותה הנקודה: מחשבה קדימה, תכנון מקדים, נקיטת פעולות מעשיות שיבטיחו לא חופשה אחת, אלא חופש אמיתי.

אני רוצה להיות כנה איתכם

 

להאשים את דמי הניהול לא יעזור לכם. אם כספי הפנסיה שלכם "ננגסו", זו האחריות שלכם.
 
יש כמה פעולות שעליכם לעשות כדי לתכנן את הפרישה לגמלאות, וכמה וכמה דברים שעליכם לשים אליהם לב לאורך השנים כדי להבטיח שתוכלו לצאת ל"טיול אחרי צבא" גם בגיל השלישי 😉
הכי טוב שתתחילו עוד היום! לשם כך ריכזתי עבורכם רשימה ראשונית של הדברים שעליכם לבדוק (ויש גם סרטון!). אם תצטרכו עזרה על מנת להתקדם משם, אני לרשותכם.

לא חייבים לנסוע לתאילנד

אפשר פשוט לחסוך ליום גשום.
 
גם נזילות היא סוג של חופש. לא כולנו חולמים על חגיגות יום הולדת 80 על יאכטה, חלקנו בסך הכל רוצים לפנק את הנכדים במתנות נדיבות בחגים ובימי ההולדת. קשה לי לחשוב על מישהו מכם שלא יסכים איתי בנושא הזה.
 
כדי להיות מסוגלים לאפשר לעצמכם את הדברים שאתם יודעים שתחפצו בהם אחרי הפרישה, חשוב שתהיו מיודעים: אילו זכויות אתם לא מנצלים? איפה אפשר לחסוך במיסים? איך אפשר למקסם חסכונות?

כמה זה "מספיק"?

והאם אתם שואפים ל"מספיק", או ליותר?
 
כל אחת ואחד מכם מגדיר את הסכום שהוא זקוק לו בשוטף, על מנת להתנהל לאחר הפרישה כאוות נפשו. מהלוואות שצריך לחסל, דרך עזרה לבני משפחה ועד לבילויים תדירים בחו"ל  – כל אחד והמקום שאליו לוקח אותו הדמיון.
בכל פעם שמגיע אליי לקוח חדש, אני מבררת איתו קודם כל מהם החלומות והרצונות שלו. בעזרת ההבנה הזו אני מתכננת עבורו את הפרישה לפרטי פרטים, ועוזרת לו לבצע את הפעולות שיסייעו בידו להגשים אותם.
איך אתם רואים את החיים שלכם בשלב הבא שלהם?
 
בדמיוני, הפרישה לגמלאות הולכת להיות התקופה הכי יפה בחיים שלי 😍
הילדים גדלים והקשר איתם הופך למתגמל כל-כך (יש עוד ועוד נכדים!), הציפיות ממני כאשת קריירה מתפיידות וזה הזמן המושלם להנות ממה שיש, בדיוק כמו שהוא: המשפחה שלי, הכסף שחסכתי ועבדתי בשבילו כל-כך הרבה שנים והאפשרות להקדיש זמן לתחביבים, לנסיעות, לפנאי האישי שלי!
חלקכם שותפים לחלומות שלי וחלקכם לא – כל אחד מחליט לעצמו מה עושה לו טוב, מה גורם לו להיות מאושר ומה נחשב בעיניו להתגשמות חלום.
 
כיועצת פנסיונית ופרישה, אני יודעת שברמה החומרית אפשר להגשים כמעט כל חלום, אם התכוננתם אליו כראוי. אם תסדירו את הפנסיות והכספים העומדים לרשותכם בצורה נכונה עוד היום, תוכלו להתהדר בקצבה שתספק לכם את כל מה שחלמתם עליו שנים קודם. אני יודעת שזה לא כל-כך רומנטי, אבל אני מהאסכולה שדוגלת בהגשמת חלומות על-ידי דבקות בתוכנית מסודרת. גם אני פועלת ככה בחיים האישיים שלי.
 
בעוד אתם קוראים שורות אלו, אני מגשימה חלום שלי ומטיילת ביפן המדהימה. אמנם לגיל הפנסיה עדיין לא הגעתי, אבל אני יודעת שאני רוצה להבטיח את היכולת שלי לחזור ליפן, או לנסוע כל מקום שהלב שלי ימשוך אליו. נאה דורשת, נאה מקיימת 🙂
 
מאחלת לכם להגשים את כל החלומות שלכם. אני כאן כדי לעזור.
דילוג לתוכן